Vishay/Dale CRCW04025M76FKED
CRCW04025M76FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04025M76FKED
Brief Description
RES SMD 5.76M OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04025M76FKED.pdf
Availability of CRCW04025M76FKED
QUANTITY
CRCW04025M76FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04025M76FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04025M76FKED
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04025M76FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04025M76FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04025M76FKED Details Description
Related parts for CRCW04025M76FKED
IC CONTROLLER E1 5V LP 44-PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC TXRX SOFTWARE SELECTBL 36SSOP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 6CH LOW-PWR 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
BRIDGE RECTIFIER 35A 800V GBJ datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
APPLICATION TRIM BOX datasheet.pdf
LED 3500K 80CRI LM561B datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf