Vishay/Dale CRCW0402634RFKED
CRCW0402634RFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402634RFKED
Brief Description
RES SMD 634 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402634RFKED.pdf
Availability of CRCW0402634RFKED
QUANTITY
CRCW0402634RFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402634RFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402634RFKED
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402634RFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402634RFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402634RFKED Details Description
Related parts for CRCW0402634RFKED
IDC CABLE - MSD34K/MC34G/MPK34K datasheet.pdf
IC RESET N-CH OD 4.1V 5SSOP datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.067GHZ 994BGA datasheet.pdf
IC DAC 12BIT LC2MOS 20PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf