Vishay/Dale CRCW0402680KFKED
CRCW0402680KFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402680KFKED
Brief Description
RES SMD 680K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402680KFKED.pdf
Availability of CRCW0402680KFKED
QUANTITY
CRCW0402680KFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402680KFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402680KFKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402680KFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402680KFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402680KFKED Details Description
Related parts for CRCW0402680KFKED
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.9PF 16V 01005 datasheet.pdf