Vishay/Dale CRCW04026K04FKED
CRCW04026K04FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04026K04FKED
Brief Description
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04026K04FKED.pdf
Availability of CRCW04026K04FKED
QUANTITY
CRCW04026K04FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04026K04FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04026K04FKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04026K04FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04026K04FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04026K04FKED Details Description
Related parts for CRCW04026K04FKED
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
VARISTOR 35V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
MODULE DDR 512MB 200MHZ 184-DIMM datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS STRGHT SKT datasheet.pdf