Vishay/Dale CRCW04026R04FNED
CRCW04026R04FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04026R04FNED
Brief Description
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04026R04FNED.pdf
Availability of CRCW04026R04FNED
QUANTITY
CRCW04026R04FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04026R04FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04026R04FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04026R04FNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04026R04FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04026R04FNED Details Description
Related parts for CRCW04026R04FNED
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS RTANG .163 TIN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf