Vishay/Dale CRCW0402845KFKED
CRCW0402845KFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402845KFKED
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402845KFKED.pdf
Availability of CRCW0402845KFKED
QUANTITY
CRCW0402845KFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402845KFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402845KFKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402845KFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402845KFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402845KFKED Details Description
Related parts for CRCW0402845KFKED
RES 51 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
BIT SLOTTED 1.6MM X 8MM 0.98" datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 9.5A 22.5 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf