Vishay/Dale CRCW04029M76FKED
CRCW04029M76FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04029M76FKED
Brief Description
RES SMD 9.76M OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04029M76FKED.pdf
Availability of CRCW04029M76FKED
QUANTITY
CRCW04029M76FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04029M76FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04029M76FKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04029M76FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04029M76FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04029M76FKED Details Description
Related parts for CRCW04029M76FKED
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOX ALUM NAT 39.37"L X 4.11"W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 400MA 100 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 10ppm 9pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LOWER SHIELD TOOL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 9SRT datasheet.pdf