Vishay/Dale CRCW04029R09FNED
CRCW04029R09FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04029R09FNED
Brief Description
RES SMD 9.09 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04029R09FNED.pdf
Availability of CRCW04029R09FNED
QUANTITY
CRCW04029R09FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04029R09FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04029R09FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04029R09FNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04029R09FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04029R09FNED Details Description
Related parts for CRCW04029R09FNED
IC AMPLIFIER POWER SOT-115J datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 179BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMA datasheet.pdf
OSC XO 1.163MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TRI CON SKT 20-22AWG GOLD datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf