Vishay/Dale CRCW0603100RDHTA
CRCW0603100RDHTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603100RDHTA
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603100RDHTA.pdf
Availability of CRCW0603100RDHTA
QUANTITY
CRCW0603100RDHTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603100RDHTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603100RDHTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603100RDHTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603100RDHTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603100RDHTA Details Description
Related parts for CRCW0603100RDHTA
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM TH datasheet.pdf