Vishay/Dale CRCW060310M0DKTAP
CRCW060310M0DKTAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060310M0DKTAP
Brief Description
RES SMD 10M OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060310M0DKTAP.pdf
Availability of CRCW060310M0DKTAP
QUANTITY
CRCW060310M0DKTAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060310M0DKTAP
Internal Part NumberEIS-CRCW060310M0DKTAP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060310M0DKTAP
Related LinksCRCW0603, CRCW060310M0DKTAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060310M0DKTAP Details Description
Related parts for CRCW060310M0DKTAP
IC SRAM 1MBIT 10NS 32TSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 13.8KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 80VWM 129.6VC SMC datasheet.pdf
SHRINK BOOT ADAPTER SHELL SZ 18 datasheet.pdf
RES 450 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf