Vishay/Dale CRCW060310R2DKEAP
CRCW060310R2DKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060310R2DKEAP
Brief Description
RES SMD 10.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060310R2DKEAP.pdf
Availability of CRCW060310R2DKEAP
QUANTITY
CRCW060310R2DKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060310R2DKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW060310R2DKEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060310R2DKEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW060310R2DKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060310R2DKEAP Details Description
Related parts for CRCW060310R2DKEAP
CONN EDGE 56CONT WIREWRAP 0.025" datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
2X4 STACKED IPASS 26 CIRCUIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 415MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf