Vishay/Dale CRCW060311K3FKEB
CRCW060311K3FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060311K3FKEB
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060311K3FKEB.pdf
Availability of CRCW060311K3FKEB
QUANTITY
CRCW060311K3FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060311K3FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060311K3FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060311K3FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060311K3FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060311K3FKEB Details Description
Related parts for CRCW060311K3FKEB
CONN HEADER PIN 6POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1" YO datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 300A POWIR 62 datasheet.pdf