Vishay/Dale CRCW0603130KJNEB
CRCW0603130KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603130KJNEB
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603130KJNEB.pdf
Availability of CRCW0603130KJNEB
QUANTITY
CRCW0603130KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603130KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603130KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603130KJNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603130KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603130KJNEB Details Description
Related parts for CRCW0603130KJNEB
RES 30 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR14H/AE14M/HPK14H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS FEMALE STR SHORT datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 3A/2A TRPL 40VQFN datasheet.pdf
RES 215K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 4.7K OHM 13SIP datasheet.pdf
1.27MM PF HDR W/O PEGS SMT NRBLB datasheet.pdf