Vishay/Dale CRCW0603130KJNEC
CRCW0603130KJNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603130KJNEC
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603130KJNEC.pdf
Availability of CRCW0603130KJNEC
QUANTITY
CRCW0603130KJNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603130KJNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603130KJNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603130KJNEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603130KJNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603130KJNEC Details Description
Related parts for CRCW0603130KJNEC
FERRULE 0.5MM 14 ORG 1 = 500PCS datasheet.pdf
IC MCU 3K USB LS PERIPH 18-DIP datasheet.pdf
IC GATE DRVR DUAL NONINV 4A 8MLP datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.316 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf