Vishay/Dale CRCW060314K7FKEB
CRCW060314K7FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060314K7FKEB
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060314K7FKEB.pdf
Availability of CRCW060314K7FKEB
QUANTITY
CRCW060314K7FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060314K7FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060314K7FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060314K7FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060314K7FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060314K7FKEB Details Description
Related parts for CRCW060314K7FKEB
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
RES 20 OHM 3.75W 5% AXIAL datasheet.pdf