Vishay/Dale CRCW060314R7FKEB
CRCW060314R7FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060314R7FKEB
Brief Description
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060314R7FKEB.pdf
Availability of CRCW060314R7FKEB
QUANTITY
CRCW060314R7FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060314R7FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060314R7FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060314R7FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060314R7FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060314R7FKEB Details Description
Related parts for CRCW060314R7FKEB
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC XDCP 256-TAP 50KOHM TSSOP-20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 34POS datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 138K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT SLD CUP datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W RGHT datasheet.pdf