Vishay/Dale CRCW0603191RFKEA
CRCW0603191RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603191RFKEA
Brief Description
RES SMD 191 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603191RFKEA.pdf
Availability of CRCW0603191RFKEA
QUANTITY
CRCW0603191RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603191RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603191RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603191RFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603191RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603191RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603191RFKEA
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 M25 datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf