Vishay/Dale CRCW0603196KFKEB
CRCW0603196KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603196KFKEB
Brief Description
RES SMD 196K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603196KFKEB.pdf
Availability of CRCW0603196KFKEB
QUANTITY
CRCW0603196KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603196KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603196KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603196KFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603196KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603196KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603196KFKEB
DISPLAY 7SEG 14.3MM 2DGT RED CA datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTH 25-400MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
IC MCU ARM7 128KB FLASH 144LFBGA datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FLAME RETARD WRAP 3/4" BLK 25' datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONTROL TEMP ANALOG/REL OUT 24V datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf