Vishay/Dale CRCW060319R1FKEB
CRCW060319R1FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060319R1FKEB
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060319R1FKEB.pdf
Availability of CRCW060319R1FKEB
QUANTITY
CRCW060319R1FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060319R1FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060319R1FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060319R1FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060319R1FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060319R1FKEB Details Description
Related parts for CRCW060319R1FKEB
IDC CABLE - MKS34K/MC34G/MCF34K datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
MODULE P8X32A PROPSTICK USB datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 11.7K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf