Vishay/Dale CRCW06031K13FKEB
CRCW06031K13FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031K13FKEB
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031K13FKEB.pdf
Availability of CRCW06031K13FKEB
QUANTITY
CRCW06031K13FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031K13FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06031K13FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031K13FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06031K13FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031K13FKEB Details Description
Related parts for CRCW06031K13FKEB
TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 1MM DL AU SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.00K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.65A AMMO datasheet.pdf