Vishay/Dale CRCW06031R43FNEB
CRCW06031R43FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R43FNEB
Brief Description
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R43FNEB.pdf
Availability of CRCW06031R43FNEB
QUANTITY
CRCW06031R43FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R43FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R43FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R43FNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06031R43FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R43FNEB Details Description
Related parts for CRCW06031R43FNEB
FIXED IND 5.6MH 315MA 3.92 OHM datasheet.pdf
RELAY SOCKET 120VAC 1CH RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RING INSULKRIMP EXPD datasheet.pdf
RES 79K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED COOL WHITE 7250K 4PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2413 datasheet.pdf