Vishay/Dale CRCW06031R65FNEA
CRCW06031R65FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R65FNEA
Brief Description
RES SMD 1.65 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R65FNEA.pdf
Availability of CRCW06031R65FNEA
QUANTITY
CRCW06031R65FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R65FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R65FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R65FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06031R65FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R65FNEA Details Description
Related parts for CRCW06031R65FNEA
IC SW QUAD ANLG SPST R/R 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf