Vishay/Dale CRCW06031R69FKEA
CRCW06031R69FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R69FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.69 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R69FKEA.pdf
Availability of CRCW06031R69FKEA
QUANTITY
CRCW06031R69FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R69FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R69FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R69FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06031R69FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R69FKEA Details Description
Related parts for CRCW06031R69FKEA
FIXED IND 10MH 81MA 55.7 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC44B/AE50G/AKC44B datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
MOTOR STARTER 24VDC 0.6A datasheet.pdf