Vishay/Dale CRCW06031R80JNEA
CRCW06031R80JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R80JNEA
Brief Description
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R80JNEA.pdf
Availability of CRCW06031R80JNEA
QUANTITY
CRCW06031R80JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R80JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R80JNEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R80JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06031R80JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R80JNEA Details Description
Related parts for CRCW06031R80JNEA
JUMPER-H2730TR/C2016W/H2730TR12" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
THERM NTC 15KOHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 160VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 9.5A UF6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SENSOR IMAGE datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2MM VERT SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf