Vishay/Dale CRCW060320K0DKTAP
CRCW060320K0DKTAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060320K0DKTAP
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060320K0DKTAP.pdf
Availability of CRCW060320K0DKTAP
QUANTITY
CRCW060320K0DKTAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060320K0DKTAP
Internal Part NumberEIS-CRCW060320K0DKTAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060320K0DKTAP
Related LinksCRCW0603, CRCW060320K0DKTAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060320K0DKTAP Details Description
Related parts for CRCW060320K0DKTAP
RES ARRAY 5 RES 47 OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
PROTECTIVE COVER datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E OLIVE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
4700UF 63V 30X40MM 85C 12000H datasheet.pdf