Vishay/Dale CRCW060320M0JPTAHR
CRCW060320M0JPTAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060320M0JPTAHR
Brief Description
RES SMD 20M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060320M0JPTAHR.pdf
Availability of CRCW060320M0JPTAHR
QUANTITY
CRCW060320M0JPTAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060320M0JPTAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW060320M0JPTAHR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060320M0JPTAHR
Related LinksCRCW06032, CRCW060320M0JPTAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060320M0JPTAHR Details Description
Related parts for CRCW060320M0JPTAHR
JACK SCREW KIT, .35" LENGTH datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG 18POS DUAL WHITE datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
2PRO AC RADIAL .75A datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf
RIGHT REAR SUPPORT BRKT datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf