Vishay/Dale CRCW0603220KFKEB
CRCW0603220KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603220KFKEB
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603220KFKEB.pdf
Availability of CRCW0603220KFKEB
QUANTITY
CRCW0603220KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603220KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603220KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603220KFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603220KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603220KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603220KFKEB
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 32POS 1.27MM datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.681 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 4.7NS 100MBGA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 1506 datasheet.pdf