Vishay/Dale CRCW0603220RFKEC
CRCW0603220RFKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603220RFKEC
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603220RFKEC.pdf
Availability of CRCW0603220RFKEC
QUANTITY
CRCW0603220RFKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603220RFKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603220RFKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603220RFKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603220RFKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603220RFKEC Details Description
Related parts for CRCW0603220RFKEC
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 90VFBGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC LATCH QUAD BISTABLE 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 1KVDC QC TERM datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf