Vishay/Dale CRCW060322M0JPEAHR
CRCW060322M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060322M0JPEAHR
Brief Description
RES SMD 22M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060322M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW060322M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW060322M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060322M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW060322M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060322M0JPEAHR
Related LinksCRCW06032, CRCW060322M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060322M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW060322M0JPEAHR
IC DAC 12BIT W/BUFF MULT 20-DIP datasheet.pdf
IDC CABLE - ASR50H/AE50M/ASR50H datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 30AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 10VOUT 100W datasheet.pdf