Vishay/Dale CRCW060323K2FKEC
CRCW060323K2FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060323K2FKEC
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060323K2FKEC.pdf
Availability of CRCW060323K2FKEC
QUANTITY
CRCW060323K2FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060323K2FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW060323K2FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060323K2FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW060323K2FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060323K2FKEC Details Description
Related parts for CRCW060323K2FKEC
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 32TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 250W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2POS SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf