Vishay/Dale CRCW060323K7FKEC
CRCW060323K7FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060323K7FKEC
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060323K7FKEC.pdf
Availability of CRCW060323K7FKEC
QUANTITY
CRCW060323K7FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060323K7FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW060323K7FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060323K7FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW060323K7FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060323K7FKEC Details Description
Related parts for CRCW060323K7FKEC
IC REG LDO 2.5V 0.4A D2PAK datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
MICRO 15POS PIN 8" datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 15MHZ 8TDFN datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DSP SHARK 300MHZ 196CSPBGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
6,8UF 10V 10X7X3,5MM 125C 20000H datasheet.pdf