Vishay/Dale CRCW060324R0FKEB
CRCW060324R0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060324R0FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060324R0FKEB.pdf
Availability of CRCW060324R0FKEB
QUANTITY
CRCW060324R0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060324R0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060324R0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060324R0FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060324R0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060324R0FKEB Details Description
Related parts for CRCW060324R0FKEB
IDC CABLE - MSC34A/MC34F/MSC34A datasheet.pdf
CONN CABLE ASSY 3.5MM 6COND 6' datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
THERM NO 140C LEAD FRAME 2SIP datasheet.pdf
CONN HOUSING XAD 12POS DL 2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8-BIT I2C QUAD 16-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 30A DPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9.5A SO-8FL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf
IC COMP MICRPWR R-R CMOS SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG BST ADJ 365MA SYNC 16TQFN datasheet.pdf