Vishay/Dale CRCW060324R0FKEB
CRCW060324R0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060324R0FKEB
Brief Description
RES SMD 24 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060324R0FKEB.pdf
Availability of CRCW060324R0FKEB
QUANTITY
CRCW060324R0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060324R0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060324R0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060324R0FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060324R0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060324R0FKEB Details Description
Related parts for CRCW060324R0FKEB
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 220 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED CBI BI-LEVEL T/H datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
RES 350 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 132POS .050 SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
IC RESONANT CONV CTRLR 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf