Vishay/Dale CRCW0603280KDKEBP
CRCW0603280KDKEBP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603280KDKEBP
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603280KDKEBP.pdf
Availability of CRCW0603280KDKEBP
QUANTITY
CRCW0603280KDKEBP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603280KDKEBP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603280KDKEBP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603280KDKEBP
Related LinksCRCW0603, CRCW0603280KDKEBP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603280KDKEBP Details Description
Related parts for CRCW0603280KDKEBP
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
AMP RF N-CHAN 30V TO-92 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 390MA 650 MOHM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 8A 32VAC 63VDC 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
UNIMARKER CATV 175 datasheet.pdf
RES 123.239 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf