Vishay/Dale CRCW0603280RDHTA
CRCW0603280RDHTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603280RDHTA
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603280RDHTA.pdf
Availability of CRCW0603280RDHTA
QUANTITY
CRCW0603280RDHTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603280RDHTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603280RDHTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603280RDHTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603280RDHTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603280RDHTA Details Description
Related parts for CRCW0603280RDHTA
SWITCH SPDT .1A 40GF PCB 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS 2.5MM CRIMP datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR 5MM VERT SMD datasheet.pdf
DIODE RF PIN 150V 100MA SOT323 datasheet.pdf
RELAY SSR 6A LONG TIME DELAY datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H datasheet.pdf
UHF PLUG datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 20CIRC .375 datasheet.pdf
1000UF 50V 12,5X25 datasheet.pdf
2з Max On Resistance, [15 V/12 V/[5 V iCMOS⑩ Quad SPST Switch IC datasheet.pdf