Vishay/Dale CRCW06032M05FKEB
CRCW06032M05FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032M05FKEB
Brief Description
RES SMD 2.05M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032M05FKEB.pdf
Availability of CRCW06032M05FKEB
QUANTITY
CRCW06032M05FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032M05FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06032M05FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032M05FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06032M05FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032M05FKEB Details Description
Related parts for CRCW06032M05FKEB
IDC CABLE- AKR24G/ AE24M / AKR24 datasheet.pdf
FIXED IND 6.2UH 1.89A 72 MOHM datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 27 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 50V CHA MNT datasheet.pdf