Vishay/Dale CRCW06032M40JNEA
CRCW06032M40JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032M40JNEA
Brief Description
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032M40JNEA.pdf
Availability of CRCW06032M40JNEA
QUANTITY
CRCW06032M40JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032M40JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032M40JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032M40JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032M40JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032M40JNEA Details Description
Related parts for CRCW06032M40JNEA
OPTO SENSOR VERT SLOT PC MNT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 650MA 304 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 0 DEG GRAY/BLUE datasheet.pdf
RES 7.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 150K OHM 14DIP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 600MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf