Vishay/Dale CRCW06032M40JNEB
CRCW06032M40JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032M40JNEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032M40JNEB.pdf
Availability of CRCW06032M40JNEB
QUANTITY
CRCW06032M40JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032M40JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06032M40JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032M40JNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06032M40JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032M40JNEB Details Description
Related parts for CRCW06032M40JNEB
TERM BLOCK FIXED BRIDGE 10POS datasheet.pdf
DEV KIT FOR F040/F041/F042/F043 datasheet.pdf
IC RECEIVER 4MBPS IRDA IR 8-SOIC datasheet.pdf
RES MO 2W 4.3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES MO 1/2W 10K OHM 1% AXL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SCKT datasheet.pdf