Vishay/Dale CRCW06032M49FKEC
CRCW06032M49FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032M49FKEC
Brief Description
RES SMD 2.49M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032M49FKEC.pdf
Availability of CRCW06032M49FKEC
QUANTITY
CRCW06032M49FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032M49FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW06032M49FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032M49FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW06032M49FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032M49FKEC Details Description
Related parts for CRCW06032M49FKEC
RES SMD 549K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 48V datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
RES 681K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/5W .01% RADIAL datasheet.pdf