Vishay/Dale CRCW06032M87FKEA
CRCW06032M87FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032M87FKEA
Brief Description
RES SMD 2.87M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032M87FKEA.pdf
Availability of CRCW06032M87FKEA
QUANTITY
CRCW06032M87FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032M87FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032M87FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032M87FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032M87FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032M87FKEA Details Description
Related parts for CRCW06032M87FKEA
TST P REC 130L SPCL WHT GPBR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf