Vishay/Dale CRCW0603309KFKEA
CRCW0603309KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603309KFKEA
Brief Description
RES SMD 309K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603309KFKEA.pdf
Availability of CRCW0603309KFKEA
QUANTITY
CRCW0603309KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603309KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603309KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603309KFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603309KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603309KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603309KFKEA
TRANS NPN 25V 1.5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
INSERT FEMALE 1POS CRIMP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
PITCH SPACER datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf