Vishay/Dale CRCW060330K0FKEA
CRCW060330K0FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060330K0FKEA
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060330K0FKEA.pdf
Availability of CRCW060330K0FKEA
QUANTITY
CRCW060330K0FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060330K0FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060330K0FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060330K0FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060330K0FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060330K0FKEA Details Description
Related parts for CRCW060330K0FKEA
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 31.6OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TXRX 15KV ESD 16-TQFN datasheet.pdf
IC CAR RADIO SGL CHIP CIRC 64QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 220PO datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf