Vishay/Dale CRCW060330M0JPTBHR
CRCW060330M0JPTBHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060330M0JPTBHR
Brief Description
RES SMD 30M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060330M0JPTBHR.pdf
Availability of CRCW060330M0JPTBHR
QUANTITY
CRCW060330M0JPTBHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060330M0JPTBHR
Internal Part NumberEIS-CRCW060330M0JPTBHR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060330M0JPTBHR
Related LinksCRCW06033, CRCW060330M0JPTBHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060330M0JPTBHR Details Description
Related parts for CRCW060330M0JPTBHR
CONN RCPT .100" 32POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS7A3401-042 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BRACKET CANTILEVER 12 WIDTH datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CONTACT, PLTD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf