Vishay/Dale CRCW0603324KFHEAP
CRCW0603324KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603324KFHEAP
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603324KFHEAP.pdf
Availability of CRCW0603324KFHEAP
QUANTITY
CRCW0603324KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603324KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603324KFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603324KFHEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW0603324KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603324KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0603324KFHEAP
CAP CER 1000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf