Vishay/Dale CRCW0603332RFKEA
CRCW0603332RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603332RFKEA
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603332RFKEA.pdf
Availability of CRCW0603332RFKEA
QUANTITY
CRCW0603332RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603332RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603332RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603332RFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603332RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603332RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603332RFKEA
MOSFET N-CH 200V 9.3A D2PAK datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP TRIMMER 1-10PF 250V PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 09VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
ECCOSORB 24X24 datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf