Vishay/Dale CRCW060333K0FKEC
CRCW060333K0FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060333K0FKEC
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060333K0FKEC.pdf
Availability of CRCW060333K0FKEC
QUANTITY
CRCW060333K0FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060333K0FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW060333K0FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060333K0FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW060333K0FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060333K0FKEC Details Description
Related parts for CRCW060333K0FKEC
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8-SOIC datasheet.pdf
KIT PROPELLER ACCESSORIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.42V 500MW SOD323F datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR 4C 4#12 FR SKT PLUG datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 25POS C/W 4-40 datasheet.pdf
IC REG LDO datasheet.pdf
TV 37C 37#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf