Vishay/Dale CRCW060336R0JNEB
CRCW060336R0JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060336R0JNEB
Brief Description
RES SMD 36 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060336R0JNEB.pdf
Availability of CRCW060336R0JNEB
QUANTITY
CRCW060336R0JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060336R0JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060336R0JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060336R0JNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060336R0JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060336R0JNEB Details Description
Related parts for CRCW060336R0JNEB
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN VERT RECEPT BP VITA46 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG ALGAAS UNIV datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 470MA 1.12 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE SCKT datasheet.pdf