Vishay/Dale CRCW0603390KFKEA
CRCW0603390KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603390KFKEA
Brief Description
RES SMD 390K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603390KFKEA.pdf
Availability of CRCW0603390KFKEA
QUANTITY
CRCW0603390KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603390KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603390KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603390KFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603390KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603390KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603390KFKEA
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
L-BRACKET FOR E3C-1 SENSING HEAD datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 26POS M-M 1.0M datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 2W datasheet.pdf
RES 60K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf