Vishay/Dale CRCW06033K30DKEAP
CRCW06033K30DKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033K30DKEAP
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033K30DKEAP.pdf
Availability of CRCW06033K30DKEAP
QUANTITY
CRCW06033K30DKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033K30DKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW06033K30DKEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033K30DKEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW06033K30DKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033K30DKEAP Details Description
Related parts for CRCW06033K30DKEAP
KEYPAD 4 KEY VANDAL RESISTANT datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V SD/EN 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 50PPM DWN SPRD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE D 5POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf