Vishay/Dale CRCW06033K57FKEB
CRCW06033K57FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033K57FKEB
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033K57FKEB.pdf
Availability of CRCW06033K57FKEB
QUANTITY
CRCW06033K57FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033K57FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06033K57FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033K57FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06033K57FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033K57FKEB Details Description
Related parts for CRCW06033K57FKEB
IC EEPROM 256KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SNAP MOM 5/8" AU 12V datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 912MA 252 MOHM datasheet.pdf
FUSE 125V HAZ LOC UL913 .750A datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 125MHZ FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP datasheet.pdf
10000UF 10V 30X40MM 85C 15000H datasheet.pdf